פרסומים וכתבות

ראיון עם אבי דור - עיתון "כלכליסט"

אבי דור, מנכ"ל ענבל

"הציבור צריך להתייחס לרכישת פוליסות ביטוח שמגנה עליו מאסונות טבע, כמו למוצר בסיסי. כשרעידת אדמה תפקוד את מדינת ישראל, פוליסת הביטוח לרכוש תהפוך לצורך קיומי".

לכתבה המלאה

רעידת אדמה? המדינה לא תפצה אתכם - עיתון "דה מרקר"

אבי דור, מנכ"ל ענבל

במקרה של רעידת אדמה קשה בישראל, ההנהגה תהיה מחויבת לטפל קודם כל בשיקום התשתיות, ולא תוכל לפצות את האזרחים עבור נזקיהם לרכוש הפרטי. הגיע הזמן שהישראלים יקחו אחריות על בתיהם ורכושם, וירכשו פוליסת ביטוח מפני רעידות אדמה.

לכתבה המלאה

עסקים קטנים ובינוניים ערוכים פחות לרעידת אדמה

עיתון "כלכליסט"

בדברים שנשא בכנס היערכות פיננסית לרעידות אדמה, הצביע מנכ"ל "ענבל", על כך שמבחינה ביטוחית עסקים קטנים בישראל ערוכים פחות לנזקי רעידת אדמה קשה. דור התייחס בדבריו להנחת העבודה של ממשלת ישראל, לפיה קיימת סבירות גבוהה להתרחשותה של רעידת אדמה בסולם של 7.5 שהמוקד שלה - אזור בית שאן.

לכתבה המלאה

מבלי לכבות שרפות - מגזין A

אבי דור, מנכ"ל ענבל

פעילות ניהול הסיכונים בתחום מפגעי האש של הקרן הפנימית ב"ענבל", בקרב יחידות הממשלה, מראה תוצאות. בשנת 2011 נאמדו עלויות נזקי האש לרכוש ממשלתי בסכום של 4.5 מיליון ₪ בלבד, זאת לעומת כ-10 מיליון ₪ בשנת 2010, ו-23 מיליון ₪ בשנת 2007. פעילות המניעה חוסכת לקופת המדינה עשרות מיליוני ₪.

לכתבה המלאה

פיתוח תשתיות בישראל, מבט אל העתיד-מגזין "תשתיות" עיתון הארץ

אבי דור, מנכ"ל ענבל

מהן הדרכים העיקריות לביצוע פרויקטי תשתית, מהם היתרונות והחסרונות של כל שיטה וכיצד ניתן להתגבר על הקשיים הקיימים במימוש פרויקטים לאומים? למרות מגוון של דרכים לביצוע פרויקטי תשתית, הממשלה מגלה שמרנות ועושה שימוש בעיקר במכרזי ביצוע. לאורך זמן, התמקדות בכלי בודד עלולה לפגוע בכלים האחרים, לגרום ליציאת שחקנים מהשוק ולהקטין את יכולות הביצוע.

לכתבה המלאה