פרויקטים שהסתיימו

כביש 6 - "חוצה ישראל"

כביש מס' 6, ע"ש יצחק רבין ז"ל, הידוע גם בשם "כביש חוצה ישראל", הינו פרוייקט התשתיות הגדול ביותר במדינת ישראל נכון להיום. נתיבו של הכביש הארצי עתיד להשתרע לאורך של כ-250 ק"מ, מאזור באר שבע בדרום ועד לאזור כברי בצפון.

למידע נוסף

הרכבת הקלה בירושלים

אורכו של הקו הראשון של הרכבת הקלה (הקו "האדום") בירושלים הוא 13.8 קילומטר. הקו מקשר בין שכונת פסגת זאב והר הרצל דרך מרכז העיר. הקו במתכונתו הנוכחית יכלול 23 תחנות, כאשר קיימות תוכניות להאריך אותו עד לנווה יעקב בצפון והדסה עין-כרם בדרום. לאורך תוואי הרכבת הקלה מוקמים 4 חניוני "חנה וסע" בהם יוכלו נוסעי הרכבת לחנות ולהשתמש ברכבת הקלה במחיר משותף.

למידע נוסף

מנהרות הכרמל

מנהרות הכרמל הינו פרויקט תחבורתי בעיר חיפה המורכב משתי מנהרות החוצות את העיר ממזרח למערב. בפרויקט שלוש כניסות ויציאות: בחוף הכרמל (במבואות הדרום מערביים של העיר), בצ'ק פוסט (במבואות הצפון-מזרחיים של העיר), ובמרכז הכרמל באזור רופין

למידע נוסף

כביש 431

כביש מס' 431 הינו דרך פרברית מהירה באורך של כ- 22 ק"מ המהווה את הציר הדרומי של טבעת הדרכים מסביב למטרופולין גוש דן. עבודות הקמת הפרויקט כוללות 11 מחלפים, 66 גשרים וכ- 130,000 מ"ר גישור. כביש מס' 431 מחבר את כביש 20 (נתיבי איילון) עם כביש מס' 1 (ירושלים – תל אביב). כביש מס' 6 (כביש חוצה ישראל) מצטלב עם כביש 431 במחלף נשרים.

למידע נוסף

הנתיב המהיר

נתיב נוסף על כביש מס' 1 (ירושלים - תל אביב) ממחלף לוד ועד מחלף קיבוץ גלויות באורך של כ- 13 ק"מ. תכולת הפרויקט כוללת בין השאר: חניון לכלי רכב באזור מחלף שפירים [החניון יכול להכיל כ- 2,000 כלי רכב] אשר מציע חנייה ללא תשלום לציבור הרחב וכן הפעלה של מערכת הסעות מיוחדת (שאטלים) ללא תשלום לאזור הקריה בתל אביב ולאזור הבורסה ברמת גן ומשם חזרה לחנה וסע וזאת ברמת זמינות ואמינות גבוהה. נפתח לתנועת רכבים בינואר 2011.

למידע נוסף

כלא באר שבע

הפרויקט הוקם בעקבות החלטת ממשלה שהתקבלה ביום 25.03.2003 להקמה וניהול בית סוהר בידי יזם פרטי. ביום 24.03.2004 התקבל החוק לתיקון פקודת בתי הסוהר המאפשר הקמה וניהול של בית סוהר בידי המגזר הפרטי. לאור צו ביניים שהוצא ע"י בית המשפט העליון, חתמו המדינה והזכיין על הסכם להעברת המתקן לידי שירות בתי הסוהר המפעיל את המתקן כיום.

למידע נוסף

מתקן התפלה - אשקלון

מתקן להתפלת מי ים בשיטת BOT במתחם קצא"א, באזור התעשייה הדרומי באשקלון.

למידע נוסף

מתקן התפלה - פלמחים

מתקן להתפלת מי ים שהוקם בשיטת BOO בפארק התעשייה בפלמחים

למידע נוסף

מתקן התפלה - חדרה

מתקן להתפלת מי ים שהוקם בשיטת BOT במתקן חברת החשמל בחדרה.

למידע נוסף

מתקן התפלה שורק

מתקן התפלה מהגדולים בעולם, אשר מאפשר התפלת 150 מיליון קוב מים בשנה. המתקן מתפרש על שטח של 100 דונם ומבוסס על טכנולוגיית האוסמוזה ההפוכה.

למידע נוסף